et | en

Association of Estonians in Great Britain (Inglismaa Eestlaste Ühing)

selts

Inglismaa Eestlaste Ühing hõlmab kõiki Inglismaa eestlaste organisatsioone. See asutati 1947. aastal, kui esimesed nõukogude võimu eest põgenejad saabusid Inglismaale. IES Tulevik asutati 1974. aastal põgenike järeltulijatele s.t. noortele, kes sündisid Inglismaal. Tuleviku liikmed on nüüd enamuses keskealised, aga kannavad edasi eesti meelt ja eesti traditsioone Inglismaal ning on proovinud omakorda seda edasi anda oma lastele.

IES Tulevik ja Inglismaa Eestlaste Ühing korraldavad igal suvel koos lastelaagrit ja Rahvapidu. Laagris osalejad on vanuses 4 kuni 18. Lapsed/noored õpivad igal hommikul eesti keelt, toimuvad eesti laulu ja rahvatantsu proovid, kus õpitakse laule ja tantse laupäevaseks Rahvapeoks. Kunstitunnis valmistatakse eestipäraseid ehteid Rahvapeo müügilaua jaoks. Iga laps/noor võtab osa kõikidest tegevustest. Peale selle naudivad noored veel metsamängu, sporti, grillimist, ujumist ja lõkketuld.

Laupäevasele Rahvapeole tuleb tavaliselt kokku umbes 250 eestlast ning nende sõpru üle Inglismaa. Lapsed/noored esinevad rahvariietes laulu ja tantsuga.

Laager võimaldab meie lastel/noortel lähemalt tutvuda enda eesti päritoluga ning ka uhkust tunda selle üle. IES Tulevik korraldab aasta jooksul veel kolm kokkutulekut oma liikmetele ja nende lastele, kus on lastel võimalus edasi õppida eesti keelt.

Andmed:

Inglismaa Eestlaste Ühing
RiikSuurbritannia
Nottingham
4 Briar Gate, Long Eaton, NG10 4BL

Kontaktid:

Nimi Toomas Ojasoo
Roll esimees
Nimi Reet Järvik
Roll sekretär
E-post reetjarvik at hotmail.com
Nimi Karin Blakeley
Roll IES Tulevik esimees
E-post karin.blakeley at btinternet.com