et | en

Ajakirjade tellimine

Väliseesti koolidel ja seltsidel on võimalus Hasartmängumaksu Nõukogu ja Rahvuskaaslaste programmi toetusel tellida eestikeelseid laste- ja kultuuriajakirju.

Püüame võimalusel  igale õppekeskusele tellida maksimaalselt kolm nimetust.

Praegused tellimused on olenevalt väljaandest kehtivad kas detsembri või jaanuari lõpuni.

Palume kõikidel ajakirja saajatel täita VEEBIVORMIS tagasiside- ja tellimisleht hiljemalt 30. septembriks. Tagasiside põhjal koostame uued tellimused.

Tellimiseks pakume järgmisi ajakirju:

1) Mesimumm – Eesti esimene mudilaste ajakiri. Sellest leiab juttude, luuletuste, laulude kõrval ka meisterdamisõpetusi ja nuputamisülesandeid, une- ja muinasjutte. Mesimumm pakub õpetlikku lugemist ja praktilist tegevust koos kogu perele. Ilmub 1 x kuus.
2) Täheke – tegu on vanima järjepidevalt ilmuva lasteajakirjaga. Sisuks on illustreeritud lastejutud ja -luuletused, artiklid lapsi huvitavatel teemadel, lugejate omalooming, käsitöökülg ja ristsõnamõistatused, auhinnamängud ja -võistlused. Ajakirja sihtgrupiks on eesti lapsed vanuses 5-10 aastat – lasteaed ja algkooliiga. Ilmub 1 x kuus. Vt. ka Tähekese lasteportaali http://taheke.delfi.ee/
3) Hea Laps – „Hea Laps“ on püsinud stabiilselt ajakirjandusareenil alates 1994. aastast. Ajakirja sihtgrupp on põhikooliealised lapsed. Ilmub 1 x kuus.
4) Minu Maailm – uus ajakiri pakub korraga meelelahutust ja teadmisi – põnevaid lugusid ajaloost, loodusest, kosmosest, legendidest, aga ka mõistatusi ja mänge. Koostöö paljude Eesti teadus- ja haridusasutustega võimaldab pakkuda lastele kvaliteetset lugemist ja pildimaterjali, aga ka tegutsemisvõimalusi väljaspool ajakirja, koduleht http://www.minumaa.ee/ . Ilmub 1 x kuus.
5) Lemmik – lemmikloomaajakiri, lähemalt saate tutvuda kodulehel http://www.lemmikajakiri.ee/est. Ilmub 6 x aastast alates veebruarist.
6) Eesti Loodus – loodusajakiri, koduleht http://www.eestiloodus.ee/. Ilmub 1 x kuus.
7) Looming või e-Looming – "Looming" kuulub traditsiooniliste almanahhi-tüüpi kirjandusajakirjade hulka, mille põhitaotluseks on uudiskirjanduse avaldamine ja eesti kirjanduse hetkeolukorra kajastamine kogu selle mitmekülgsuses. Ilmub 1 x kuus.
8) Vikerkaar või e-Vikerkaar – "Vikerkaar" on kultuuriajakiri, mis tutvustab kaasaegset kirjandust ja kunsti, uusi vaimuliikumisi filosoofias, ühiskonnakriitikas ja humanitaaraladel, põnevaid minevikuteemasid, kaasaja diagnoose ja tulevikunägemusi. Ilmub 12 nr aastast (sh 4 topeltnr).
9) Õpetajate Leht – võimalik lugeda ka internetist http://www.opleht.ee/. Ilmub 1 x nädalas.

"Vikerkaare" ja  " Loomingu" tellimisel soovitan kindlasti kaaluda e-ajakirja tellimist.